„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten kto daje”. Pamiętając o tym wolontariusze z sekcji wolontariatu „Płomyk nadziei” w SP nr 2 w Skarżysku- Kamiennej aktywnie włączają się w różnorakie działania charytatywne, dzieląc się swoim sercem z innymi. Dzięki temu uczą się pomagać, uwrażliwiają na trudną sytuację zarówno rówieśników, dorosłych, jak i zwierząt. Właśnie z tych pobudek narodził się pomysł przyłączenia naszej szkoły do Marzycielskiej Poczty- ogólnopolskiej akcji, polegającej na wysyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci .

Wolontariuszom „Dwójki” udało się zachęcić wszystkich uczniów do pisania listów i kartek dla 10-letniej Nikoli Kabat, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni i jest podopieczną Łódzkiego Hospicjum dla dzieci i dorosłych. W listach do Nikoli nie zabrakło pozytywnych haseł i inspiracji. Prace naszych dzieciaków były wyjątkowe, samodzielne, optymistyczne, płynące z serca i zawierały słowa otuchy dla chorej dziewczynki.

Akcja była dla uczniów prawdziwą lekcją pokory wobec życia, tolerancji dla ludzkich słabości i ułomności. Pozwoliła doświadczyć wielu pozytywnych emocji, które towarzyszą pomaganiu innym ludziom. Mamy nadzieję, że stworzone przez nas kartki i listy sprawią obdarowanej Nikoli choć odrobinę radości i przywołają uśmiech na Jej twarzyczce! Dziękujemy założycielom Marzycielskiej Poczty za tak wspaniałą akcję, wierzymy głęboko, że pełne ciepła i życzliwości listy dodadzą naszej nowej przyjaciółce – Nikolce sił do walki z chorobą oraz wiary w to, że dla Niej również życie roziskrzy się wszystkimi kolorami tęczy. Pamiętaj Nikola, to co najpiękniejsze dopiero przed Tobą!!! Pozdrawiamy i mocno trzymamy za Ciebie kciuki – uczniowie ze Skarżyska z wychowawcami. uśmiech