W grudniu po raz kolejny (już trzeci) uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w akcji „MARZYCIELSKIEJ POCZTY – ZŁÓŻ ŻYCZENIA CHORYM DZIECIOM”. I tym razem bardzo wielu uczniów, nauczycieli i pracowników administracji brało udział w pisaniu świątecznych życzeń.

Uczniowie z grupy bibliotecznej pod moim kierunkiem wykonali plakaty informujące o świątecznej akcji, które zostały rozmieszczone w całej szkole. Dzięki nim wszyscy mogli zapoznać się z celem akcji i możliwością złożenia życzeń innym dzieciom. Chętni uczniowie zapoznawali się z profilami chorych dzieci i sami podejmowali decyzję jakie życzenia napiszą i do kogo je wyślą.

Zaadresowane i świątecznie ozdobione kartki oraz listy wrzucali do skrzynki „MARZYCIESKIEJ POCZTY” znajdującej się w bibliotece. Po zakończonej akcji zostały one wysłane do adresatów tradycyjną drogą.

Komentarze uczniów wskazują na to, że pisanie świątecznych życzeń sprawiło im wiele przyjemności. Mam nadzieję, że więcej radości przyniosą one także adresatom życzę. Wierzę, że magia Świąt Bożego Narodzenia ujawni się w postaci spełnienia życzeń wyrażonych przez uczniów naszej szkoły.

Dołączam kilka zdjęć z naszej akcji.