florinef tablets online buy cheap topamax purchase cytotec kamagra oral jelly online india viagra online australia buy norvasc 5mg online
 

Ludzie listy pisząWarsztaty wędrownicze ISKRA – Chorągiew Opolska ZHP

18 października 2016autor Patryk Wewior0
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/10/warsztaty-wedrownicze-iskra-choragiew-opolska-zhp.jpg

Na początku października w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się warsztaty wędrownicze ISKRA przeznaczone dla harcerzy w wieku 16-21 lat z terenu Chorągwi Opolskiej Związku Harcerstwa Polskiego. W związku z tym, że na ostatni dzień warsztatów przypadał Międzynarodowy Dzień Pisania Listów uznaliśmy, że fajnie będzie wykorzystać tą okazję i wziąć udział w akcji Marzycielskiej Poczty, by zrobić coś dobrego. Szczególnie, że każdemu wędrownikowi przyświeca idea służby drugiemu człowiekowi.

Wydawać by się mogło, że pisanie listów jest łatwą czynnością. Wystarczy parę słów, kilka akapitów, zaadresowana koperta, znaczek. Ale są sytuacje, które dla nikogo nie są proste do zaakceptowania. Nie zawsze jesteśmy na nie przygotowani i nie wiemy, jak się wtedy zachować. Przed takim dylematem stanęli harcerze, gdy dowiedzieli się, że mają napisać list do dzieci w ramach akcji. Nie dość, że pisanie listów do młodszych jest już samo w sobie trudne, to w dodatku mowa tu o chorych dzieciach w sytuacji, o której wspomniane było wcześniej.

Była to jednak tylko chwila konsternacji. Gdy uczestnicy warsztatów zapoznali się z ich profilami, stały się one im od razu bliższe, a zadanie znacznie prostsze. Trochę miłych słów, rysunków, czasem też pamiątki w kopercie i było po wszystkim. Po wszystkim z uśmiechem na twarzy. Pokonanie pewnych barier zawsze daje nam dużo satysfakcji i mimo trudności, dla każdego z wędrowników napisanie listu było niesamowitym, budującym przeżyciem.

Napisaliśmy łącznie 13 listów – tyle, ile nas było. Wydaje się mało, lecz najważniejsze było pokazanie, jak niewiele trzeba, aby czynić na świecie dobro, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka. Bo gdy już wykrzeszemy iskrę dobra w sobie i ją poczujemy, to bardzo dobry początek, by powstał z niej ciepły ogień, który możemy przekazywać dalej. Oby tak było również w tej sytuacji. 🙂

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image