Ludzie listy pisząWielka akcja Przedszkola Nr 5 w Mysłowicach

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/12/wielka-akcja-przedszkola-nr-5-w-myslowicach.jpg

Jesteśmy z Przedszkola Nr 5 w Mysłowicach. Odkąd natknęliśmy się na stronę Marzycielskiej Poczty wiedzieliśmy, że musimy przeprowadzić taką akcję w naszej placówce. Przygotowaliśmy plakaty informujące o zbiórce listów i kartek napisanych specjalnie dla chorujących dzieci. Plakaty rozkleiliśmy w naszym przedszkolu oraz wystawiliśmy w holu pudełko do którego przez cały październik zbieraliśmy korespondencję do wysyłki. Jednak wiedzieliśmy, że musimy zrobić coś jeszcze. Poszliśmy o krok dalej. Rozesłaliśmy instrukcje wraz z gotowym plakatem informacyjnym do większości placówek przedszkolnych i szkolnych w Mysłowicach. Prosząc aby i oni wraz z nami przyłączyli się do tej wspaniałej akcji. Wyzwanie podjęły 4 placówki przedszkolne:

Przedszkole Nr 16 w Mysłowicach,
Przedszkole Nr 8 w Mysłowicach,
Przedszkole Nr 9 w Mysłowicach,
Przedszkole Nr 3 w Mysłowicach,

oraz 4 placówki szkolne:

Szkoła Podstawowa Nr 14 w Mysłowicach,
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Mysłowicach,
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Mysłowicach,
Zespół Szkół Sportowych w Mysłowicach.

Do akcji zaangażowaliśmy również Miejską Bibliotekę Publiczną Filia Nr 11 z Mysłowic. Rozkleiliśmy plakaty w „przyosiedlowych” sklepikach i namawialiśmy wszystkich do współpracy z nami w tak szczytnym celu. W nagłośnieniu sprawy pomogły nam lokalne i ogólnopolskie media. To dzięki nim mogliśmy trafić do większej grupy społeczeństwa. Finalnie udało nam się zebrać 137 listów i kartek. W tym wiele setek rysunków, ozdób oraz drobnych upominków od dzieci dla dzieci. Ten wynik pozwolił nam na wysłanie po kilka listów do wszystkich, których aktywne profile znajdują się na stronie Marzycielskiej Poczty. Mamy nadzieję, że uśmiech choć przez chwile zagościł na twarzach wielu dzieci dodając im otuchy i siły do dalszej walki. A ich rodzicom wsparcia, którego tak wiele im potrzeba. Kochani obiecujemy, że to nie nasze ostatnie słowo w tej sprawie!

2
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Tomasz Chmiel

Monumentalne przedsięwzięcie. Czapki z głów. uśmiech Dziękujemy Wam za włożony wysiłek i serce.

Monika
Monika

Jestem pod wrażeniem:)!!! Super

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image