Aktywne profileWiktoria Kępińska

11 stycznia 2017autor MARIUSZ213
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2017/01/wiki-kepinska.jpg

Wiktoria od 32 tygodnia walczyła o swoje życie w inkubatorze, a od pierwszego roku po narodzinach z nowotworem złośliwym. Mimo niecałych czterech latek dziewczynka przyjęła 20 dawek wyniszczającej chemioterapii, która w zeszłym roku zatrzymała postęp choroby. Teraz Wiki przechodzi rehabilitację i jest pod opieką hospicjum domowego w Toruniu oraz CZD w Warszawie. Wiktoria już od jakiegoś czasu zbiera kartki, pocztówki i listy. Uwielbia je otrzymywać, bo w ten sposób poznaje nowych, dobrych ludzi, którzy dodają jej siły i motywacji do walki z chorobą.

Wiktoria Kępińska
ul. Słowackiego 93a/48
87-100 Toruń

Imię dziecka:
Wiktoria Kępińska

Zainteresowania:
Taniec, śpiew, zabawa w Panią Doktor, nauka. Więcej…

Wiek:
6 lat, ur. 7.04.2013

Rodzice:
Izabela, Mariusz

Choroba:
Glejaki nerwów wzrokowych, choroba von Recklinghausena

Rodzeństwo:
Brak.

Wiktoria urodziła się 7 kwietnia 2013 roku i jako wcześniak od 32 tygodnia walczyła w inkubatorze o swoje życie. Wiktoria miała roczek gdy na jej ciele pojawiły się brązowe jak kawa z mlekiem plamy. Pani neurolog skierowała nas do bydgoskiego szpitala Jurasza gdzie ustalono, że Wiki ma chorobę Recklinghausena, glejaka nerwów wzrokowych. Rezonans potwierdził nowotwór złośliwy, Wiki otrzymała 20 dawek chemioterapii, a po ostatniej z nich lekarze z Warszawy zdecydowali o przerwaniu tego leczenia, bo nasza Wikunia była umierająca.

Wiki jest rok po chemii – ma zerową odporność, uszkodzenia wewnętrzne po chemioterapii, bierze stale leki na odbudowę i jest pod opieką hospicjum domowego w Toruniu. Panie rehabilitantki z hospicjum pomagają Wiki w rehabilitacji – są bardzo duże postępy, bo po ostatniej dawce chemii Wiki nie mogła chodzić, a teraz ma lekki niedowład prawej nóżki.

10 września 2016 roku mieliśmy rezonans w Warszawie, który stwierdził, że glejak się zatrzymał. Kolejne takie badanie mamy mieć w kwietniu 2017 roku. Jesteśmy pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka i jeśli nastąpi nawrót choroby znów będzie podana chemia, bo glejaki i choroba Recklinghausena to nieuleczalne choroby genetyczne, które można zwalczać tylko chemioterapią. Prosimy Boga żeby nigdy tego nawrotu nie było i mamy nadzieję że Pan Bóg nas wysłucha.

213
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Lilian
Lilian

Witamy Cię w gronie Marzycielskiej Poczty uśmiech

Aga i Laura
Aga i Laura

Jesteś cudowna! Od jakiegoś czasu obserwuje Cię na fb i podziwiam jaka jesteś dzielna i pogodna .
Wraz z moją córeczką , która rownież urodziła sie w kwietniu 2013 roku, z tym ze 17-go wyślemy Ci kartkowe pozdrowienia

Monika
Monika

Droga Wiktorio, jesteś bardzo dzielną dziewczynką, bardzo dużo już przeszłaś w swoim życiu, ale wierzę, że te doświadczenia dodadzą Ci sił w przyszłości i zostaną tylko wspomnieniem. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoich wspaniałych i też dzielnych Rodziców. Niech Pan Bóg ma Was w swojej opiece.

Basia
Basia

Witam, śliczny ma uśmiech Wiktoria, dzielna dziewczynka, byłam kilka razy w Toruniu, bardzo często przez Toruń przejeżdżałam pociągiem jak jeździłam dalej do rodziny np. w wakacje, ja mieszkam na Mazurach, okolice Ostródy. Niech Bozia czuwa nad Wiktorią, trzymam kciuki by nie pogorszył się Jej stan zdrowia, dużo, dużo zdrowia życzę Wiktorii, dużo przeszła, a Państwo wraz Nią… Życzę Państwu dużo siły i wytrwałości. A ja jak Wiktoria lubię taniec, ale z powodów zdrowotnych jest to w moim przypadku niewskazane, ale za to mogę sobie częściej śpiewać po polsku i po rosyjsku, co bardzo lubię. Pozdrawiam serdecznie z wietrznych Mazur. Buziaki… Czytaj więcej »

Joanna
Joanna

Trzymaj się kochaniutka uśmiech jesteś silna dasz radę Pokaż na co Cię stać trzymam za Ciebie kciuki razem z moją córeczką Emilką

Basia
Basia

Witaj śliczna Wiktorio jesteś na prawdę śliczną dziewczynką i masz śliczny uśmiech :XO: :XO: :XO:

mariusz
mariusz

Wikuś duzo zdrówka .Posyłam Ci kartki z Londynu Królewskiego miasta .Wiem że dla Rodziców jesteś najcudniejszą Księzniczką . Kłaniam się miłości o oddaniu Rodziców .

Aga
Aga

Wikusia oby ten śliczny uśmiech Ci z buźki nie schodził śmiech Zdrówka kochana! :XO:

Bożena
Bożena

Wiktoria jesteś bardzo dzielną dziewczynką.życzę wytrwałości i upragnionego zdrówka.

Natalia

witaj Wikusiu w gronie marzycieli uśmiech mam nadzieję, że już niedługo Twoja skrzynka pocztowa będzie pękać w szwach uśmiech przesyłam gorące pozdrowienia i życzenia zdrówka!

HALINA
HALINA

Witaj, śliczna Wiktorio! uśmiech
Życzę upragnionego zdrówka, wytrwałości i przesyłam moc gorących pozdrowień. Oczywiście napiszę do Ciebie. :XO: :XO: :XO:

Sara (mól książkowy i koniara)
Sara (mól książkowy i koniara)

Jutro jadę do Torunia!!!!!]

MAGDA G.

Cześć Wiktoria. Sledziłam Cię na facebooku , teraz patrzę, a Ty do Marzycielskiej Poczty dołączyłaś- jak wspaniale! uśmiech
Na pewno dostaniesz ode mnie nie jedną karteczkę :XO: :XO:

Basia
Basia

Witaj śliczna Wiktorio jesteś naprawdę śliczna karteczka dla ciebie już została wysłana więc cierpliwie na nią czekaj śliczna jesteś :XO: :XO: :XO: i masz śliczny uśmiech

MARIUSZ

KOCHANI Z CALEGO SERDUSZKA DZIEKUJEMY W IMIENIU CORECZKI WIKORI ZA PRZEPIEKNE SLOWA WSPARCIA DAJECIE WIKUNI TYLE SILY I MOTYWACJI DZIEKUJE ZA WASZE SERDUSZKA PELNE MILOSCI.POZDRAWIAMY WIKTORIA Z RODZICAMI

MARIUSZ

KOCHANI Z CALEGO SERDUSZKA DZIEKUJEMY W IMIENIU CORECZKI WIKORI ZA PRZEPIEKNE SLOWA WSPARCIA DAJECIE WIKUNI TYLE SILY I MOTYWACJI DZIEKUJE ZA WASZE SERDUSZKA PELNE MILOSCI.POZDRAWIAMY WIKTORIA Z RODZICAMI.

Agnieszka Krawczyk (Stolarska)
Agnieszka Krawczyk (Stolarska)

Ślę pozdrowienia z Łodzi dla całej Waszej rodzinki!!!

Trzymajcie się cieplutko mimo zimy za oknem!
śmiech 8)

Basia
Basia

Marzycielska poczta listy chorym dzieciom niesie, Pozdrowienia i życzenia nad chorobę wzniesie. Wiele miłych słów i szczerych zwrotów płynie, By pomóc dzieciakom i zmartwionej rodzinie. Czasem kilka zdań nawet na prędce pisanych, Pozwala pokazać, jak dużo ludzi jest oddanych. Ból dzieci i krzywda przez chorobę zadana, Wzruszeniem ściska za serce i boli jak rana. Nikogo nie powinno takie coś w życiu spotkać, Ale dzieciaki potrafią wielu rzeczom sprostać. Muszą być silne i twarde by wyzdrowieć i żyć, A bliskich zadaniem jest przy nich trwać i być. Listy przychodzące pocztą tradycyjną do dzieci, Sprawiają, że w ich oczach błysk nadziei świeci.… Czytaj więcej »

Basia
Basia

nie mój ale rzeczywiście bardzo ładny https://www.facebook.com/fabryka.zyczen/?ref=page_internal z tej strony można zobaczyć bardzo ładne wierszyki tam są i można je wykorzystać na prawdę śliczne są pozdrawiam :XO: :XO: :XO:

Basia
Basia

Witam, Panie Mariuszu, ładnie Pan napisał, to pocieszające, miłe, że Państwo jesteście zadowoleni z wpisów na Marzycielskiej Poczcie. Życzę wszystkiego dobrego. Pozdrawiam Państwa serdecznie i ślę buziaki dla Wiktorii.
PS. To bardzo miłe, że Pan pisze na profilu Wiktorii, praktycznie same mamy piszą tutaj, więc cieszy fakt, że ojciec zabiera głos w kwestii dziecka, wiele jest tutaj samotnych mam…

Aga i Pawel z UK
Aga i Pawel z UK

Wikorio, przesylamy duzo sily i usmiechu! Kartka jest juz w drodze:) :* śmiech

Basia
Basia

A ja przesyłam uśmiechy i gorące pozdrowienia z Mazur, a w UK też kiedyś byłam. Dużo zdrowia życzę Wiktorii i dobrej zabawy.

edyta
edyta

Wiktorio mam nadzieję ,że moja kartka do ciebie dotarła.Pozdrawiam moooooocno .Edyta

Barbara
Barbara

Kochana Wiktorio bardzo się cieszymy ze z nami jesteś i pozdrawiamy Cię bardzo serdecznie śmiech śmiech śmiech

Mariusz
Mariusz

Wiktorio, właśnie wyrusza w podróż prosto do Torunia płytka z bajkami pt. „Mały Świat”. Kiedy ją otrzymasz, chętnie dowiem się, która z napisanych przeze mnie bajek najbardziej Ci się podoba. Pozdrawiam Ciebie z Olsztyna i życzę duuużo uśmiechu.

Martyna
Martyna

Witam na Marzycielskiej Poczcie! uśmiech Na pewno znajdziesz tutaj wielu przyjaciół !
Pozdrawiam serdecznie Martyna K. uśmiech 8)

Basia
Basia

Witaj Wiktorio całusy dla ciebie :* :* :*

MARIUSZ

KOCHANI DZIEKUJEMY W IMIENIU CORECZKI WIKTORII ZA KARECZKI KTORE PRZYCHODZA WIKI BARDZO SIE CIESZY Z KAZDEJ KARTKI Z KAZDEGO LISTU Z KAZDEGO OBRAZKA DZIEKUJE W IMIENIU WIKUNI ZA WSPARCIE KTORE PISZECIE W LISACH DLA NIEJ O BARDZO WAZNE MOTYWACJA DO WALKI Z CHOROBA

MARIUSZ

KOCHANI DZIEKUJEMY W IMIENIU CORECZKI WIKTORII ZA KARECZKI I LISY WIKUNIA SIE BARDZO CIESZY

Monika

Wiktoria to śliczna dziewczynka a przy tym co czytamy to bardzo dzielna.Nie jeden dorosły nie wytrzymałby tego wszystkiego. Wikusi i jej rodzinie życzymy wiele radości na każdy kolejny dzień. Jesteśmy z wami w myślach i modlitwie. Monika z rodzinką. uśmiech uśmiech uśmiech

Marysia
Marysia

Cześć, Wiktoria,
jesteś prześliczna :XO: Miło, że pojawiłaś się na MP uśmiech

1 2 3 7
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image