PamiętamyWiktoria Mering

30 listopada 2017autor Tomasz Chmiel965
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2017/11/wiktoria-mering-1.jpg

Z wielkim żalem informujemy o odejściu z tego świata Wiktorii, która opuściła nas 11 października 2019 w wieku 13 lat..

Imię dziecka:
Wiktoria Mering

Zainteresowania:
Wiktoria lubi się uczyć, chociaż ma indywidualne nauczanie to daje z siebie wszystko co najlepsze. Uwielbia malować, czytać i robić zdjęcia. Interesuje się modą, modelkami i kosmetykami. Z wielką pasją ogląda wszystkie programy związane z modą. Kocha zwierzęta, ma trzy psy i kota. Więcej…

Wiek:
13 lat, ur. 16.01.2006 – † 11.10.2019

Rodzice:
Katarzyna, Dariusz

Choroba:
Wrodzona złożona wada serca pod postacią hemodynamicznie wspólnej komory ze skorygowanym przełożeniem wielkich pni tętniczych, całkowity blok przedsionkowo komorowy, niewydolność serca, podwyższone ciśnienie w łożysku płucnym, marskość wątroby, alergia wziewna, niedobór wzrostu.

Rodzeństwo:
Robert 19, Mateusz 18

Wiki urodziła się w 16 stycznia 2006 roku w Łodzi, chociaż jest Kaszubką i pochodzi z małej wioski Kamela. Wiktoria urodziła się z połówką serca przez co bardzo siniała i bardzo się męczyła, do piątego roku życia przeszła trzy ciężkie operację na serduszku, do tego wszystkiego doszła jeszcze marskość wątroby. Większość dzieciństwa spędziła w szpitalach takich jak ICZMP w Łodzi, AM w Gdańsku, ŚCChS w Zabrzu.

Od około roku Wiki jest na pilnej liście do przeszczepu serca i tak w domku sobie czekamy aż znajdzie się dawca. Wiktoria nie wie co to jest prawdziwa szkoła od zawsze ma indywidualne nauczanie,  ze względów zdrowotnych, z koleżankami nie ma zbytnio kontaktu, może z dwiema z którymi od czasu do czasu pisze sms.

Kiedy zdrowie i pogoda pozwalają wtedy wychodzimy na spacery lub wyjeżdżamy na krótkie wakacje, uwielbia góry. Wiktoria jest dzieckiem które kocha życie bierze go całymi garściami i nigdy się nie poddaje.

Myślę, że Marzycielska Poczta to jest to, co tak długo szukałam, dzięki temu Wiki nawiąże kontakt ze swoimi rówieśnikami i otworzy się na świat. Listy i kartki, które być może otrzyma będzie czytać z wielką radością i z jeszcze większą będzie odpisywać. Kiedy czytałam wasze posty i te uśmiechnięte dzieciaczki to aż serce się raduje, mam nadzieję że moje dziecko też będzie takie szczęśliwe.

965
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
BasiaSz
BasiaSz

Trzymam mocno kciuki, trzeba wierzyć, że się uda. Ja w tym roku zajęłam III miejsce w konkursie wielkanocnym w kategorii kompozycja wielkanocna a 3 lata temu brałam udział też w konkursie Bożonarodzeniowym na najładniejszą kartkę i III miejsce zdobyłam, a 3 czy 4 lata pod rząd brałam udział w konkursie literackim z okazji Dnia Kota i też zawsze byłam wyróżniona, to było dla mnie bardzo miłe, nawet zajęłam II miejsce w Gminnym konkursie czytelniczym, jako druga osoba, która przeczytała najwięcej książek, a zdobyłam też dyplom za to, że z okazji Dnia Kota dałam na rzecz lokalnego schroniska karmę dla kotów,… Czytaj więcej »

Wiktoria
Wiktoria

Jak fajnie że tak się Pani udało , mam nadzieję że mi też chociaż jest duża konkurencja .Będę się cieszyć nawet z wyróżnienia, zawsze to coś ,a jak nic nie uda mi się to i tak będę próbować dalej .Nigdy się nie poddaję , bo nie była bym sobą .Buziaczki Wiki uśmiech

BasiaSz
BasiaSz

Dziękuję bardzo, pewnie że i wyróżnienie też cieszy, małe rzeczy też cieszą, pewnie że trzeba próbować kilka razy, uda się.
Pewnie że się nie poddawaj, to ważne, trzeba walczyć, ale czasem i trzeba odpuścić sobie, ja się przekonałam, nawet dziś, że obcy ludzie są bardziej życzliwi, nie oceniają, nie dołują, nie gnębią tak jak rodzina. Jesteś dzielna. uśmiech
Zrobiłam dziś Tobie takiego bałwanka. uśmiech
Pozdrawiam. Dobranoc. Pa. uśmiech
https://www.google.pl/search?q=ba%C5%82wanek+z+filcu&rlz=1C1GGRV_plPL758PL758&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=E7CCG0iFj21XQM%253A%252CsTHbaSM0GypTRM%252C_&usg=__7IxmZ42w1FmrsdRe_jcqW8Mga3Y%3D&sa=X&ved=0ahUKEwjf19i5pIDYAhVLDJoKHezxDCkQ9QEILDAA#imgrc=E7CCG0iFj21XQM:

Szkolne Kolo Caritas

Cześć Wiktoria.
Jesteśmy uczniami Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych. Niedawno założyliśmy Szkolne Koło Caritas i pierwszą akcją, jaką przeprowadziliśmy to właśnie pisanie listów do Ciebie. Jesteś śliczną dziewczynką. W Twoich oczach widać promyki słońca i nieba, prawdziwy Aniołek o niebieskich oczach:) Wierzymy, że zdarzy się cud i wyzdrowiejesz. Takie Anioły jak Ty dodają piękna naszej planecie. Cieszymy się, że mogliśmy do Ciebie napisać i mamy nadzieje na długą przyjaźń:) Posyłamy Ci Bieszczadzkie buziaczki. U nas zima na całego, ale Twój widok rozgrzewa nasze serca.
POZDRAWIAMY:)

Wiktoria
Wiktoria

Hej ,pozdrawiam was gorąco , cieszę się właśnie mnie wybraliście i chcecie do mnie napisać .Nigdy nie usłyszałam tylu pięknych słów na mój temat , aż serce się raduje. Podobnie jak Wy bardzo liczę na długą przyjażń . Pozdrawiam Wiktoria no i oczywiście przesyłam kaszubskie buziaczki. :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Szkolne Kolo Caritas

Wiktorio, oczywiście, że nasza przyjaźń będzie dłuuga i zaskakująca, ale na szczęście tylko w dobre chwile i niespodzianki. My kochamy Aniołki – zawsze trzymamy się blisko nich, bo wtedy jest cieplej na duszy i sercu. A Ty jesteś właśnie takim Aniołkiem. uśmiech :XO: kciuk do góry POZDRAWIAMY Z ZIMOWYCH BIESZCZAD

Sebastian

Ze zdjęć na fb wynika, że Wiki odwiedziła św. Mikołaja. Dał jakiś fajny prezencik?

Wiktoria
Wiktoria

No tak jakoś wyszło ,Mikołaj nie chciał pofatygować się do mnie to ja odwiedziłam Mikołaja nie ,aż do Laponii ale blisko. Prezenciki były bardzo symboliczne ale niedługo wigilia i wszystko się może zdarzyć. :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Katarzyna
Katarzyna

Wiktoria! Trzymam za Ciebie kciuki, jestes bardzo piękna dzizewczynką i na pewno silną! Już niedługo dostaniesz ode mnie i moich tancerek mnóstwo kartek ! <3

Wiktoria
Wiktoria

Super ! czekam i już nie mogę się doczekać :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Mila
Mila

Cześć mam na imię Mila i chcę się z tobą zaprzyjaźnić wysłałam do ciebie list i mam nadzieje że odpiszesz jak będziesz miała czas piszę do ciebie bo szukam przyjaciółki i chciałabym żebyś była to ty ale jeśli nie chcesz to nie

Wiktoria
Wiktoria

Hej ,pewnie że chcę być Twoją przyjaciółką i na pewno odpiszę. Teraz czekam na list ,pozdrawiam Wiktoria :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Mila
Mila

Nie mogło być lepiej, strasznie się cieszę śmiech

Wiktoria
Wiktoria

:XO: W końcu zaczęły nadchodzić piękne ,kolorowe kartki i listy. Wszystkim bardzo dziękuje
[imgcomment image[/img]

Kasia
Kasia

Kochana bardzo ci wspułczuje ♥♥♥ Bardzo bym chciała i najpewniej zrobię to czyli wyśle ci list ♥♥♥ :XO: :XO: :XO:

Kasia
Kasia

Jeszcze w tamtym komętarzu nie dodałam bardzo chciała bym się z tobą zaprzyjaźnić i mam nadzieje że będziesz chciała bo sama nie mam dużo przyjaciół♥♥♥ :XO: :XO: :XO:

Kasia
Kasia

Cześć mam na imie kasia chciałabym sie z tobą zaprzyjażnić♥♥♥Mam 11 lat … ♥

Wiktoria
Wiktoria

Witam ,widzę że jesteśmy w tym samym wieku ,śmiało pisz zawsze odpowiem. Na moją przyjaźń możesz liczyć :XO: :XO: :XO:

Ania
Ania

Bardzo podoba mi się to Wiki, że się nie poddajesz. Walczysz, o zdrowie, i tego Ci bardzo życzę. Chcę żebyś wyzdrowiała.
Ania uśmiech

Wiktoria
Wiktoria

Hej ,cieszę się że do mnie napisałaś , dziękuje że tak dobrze mi życzysz .Uwierz mi niczego bardziej nie pragnę jak wyzdrowieć i żyć jak inne dzieci .Pozdrawiam :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

BasiaSz
BasiaSz

Witaj Wiktorio, dziś moja mama wyśle do Ciebie kartki i breloczek. To dobrze, że dostałaś przesyłki, cieszę się, piękne kartki, ja też zrobiłam je własnoręcznie, z tego co miałam i jak umiałam. Wczoraj przez cały dzień robiłam kartki dla Was marzycielskich dzieci, może po raz ostatni, bo choroba postępuje, niestety. Wczoraj napisała do mnie koleżanka, że Jej syn pięknie rysuje, a ja tak pięknie od lat wspieram dzieci- słowa Marzeny, dlatego Ona chciałaby te rysunki wysłać dzieciom i pytała się jak to zrobić, napisałam więc Jej o Marzycielskiej Poczcie. To miłe, że ktoś mnie docenia, i że też myśli o… Czytaj więcej »

Wiktoria
Wiktoria

Witam ,dziś pogoda już lepsza ale wczoraj strasznie wiało i padało. Ja też nie najlepiej się czułam ,byłam zupełnie pozbawiona wszelkich sił i tylko leżałam. Cieszę się że pani mama wysłała kartki ,mam nadzieję że nie ostatnie jak pani wspomniała, wiem że pani choruje i że wkłada pani w te kartki mnóstwo serca i siły, dlatego są one takie cenne. Życzę pani dużo zdrowia i dużo wytrwałości aby jak najdłużej wspierała pani marzycielskie dzieci. Pozdrawiam Wiki z rodzicami. uśmiech :XO: uśmiech :XO: uśmiech :XO:

BasiaSz
BasiaSz

Witam, dziękuję za odpowiedź, oj wiało i padało to prawda, dlatego to i na samopoczucie dobrze nie wpływa, przykro mi, że źle się czułaś, bez sił, leżałaś, współczuję Ci Wiktorio bardzo i rozumiem Cię, oj jak bardzo rozumiem, chory chorego lepiej rozumie. To nabieraj sił, zdrówka Ci życzę i uśmiecham się do Ciebie Słoneczko, bo jesteś takim Słoneczkiem, a za oknem też świeci słońce. Tak, mama wysłała kartki. A, ja tak mówię, że ostatni raz wysyłałam, pogadam sobie, hi, hi, a i tak siadam i robię, jakoś nie mogę się rozstać z Marzycielską Pocztą, lepiej mi na duchu jak wiem,… Czytaj więcej »

Kamil
Kamil

Trzymam za ciebie kciuki! Jesteś mądrą i odważną dziewczynką, mam na imię Kamil i mam 1o lat.

Wiktoria
Wiktoria

Hej Kamil dziękuję za kciuki i super że jesteś !!! :XO: :XO: :XO: :XO:

BasiaSz
BasiaSz

http://www.kartki.pl/pl/showCard/dzien-dobry-5
Jak się dziś czujesz Wiktorio? Znowu wieje, jest mokro, biało, przez co warunki na drodze są gorsze, trzeba ostrożnie jechać.
Pozdrawiam serdecznie. uśmiech

Wiktoria
Wiktoria

Witam pani Basiu ,u nas jest strasznie zimno i biało , a na drogach ślisko . Nie lubię takiej pogody bo wtedy denerwuję się jak tata jedzie do pracy .Ja czuję się ogólnie dobrze , dlatego teraz odpisuję ,miałam również lekcje a jutro mam wolne . Pozdrawiam. :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Mania
Mania

Trzymaj się Wika!
Wiem,że masz straszną chorobę ale się nie poddawaj.
Wierze,że przeszczep się uda!
Trzymam kciuki!

Wiktoria
Wiktoria

Hej Mania , fajnie że piszesz. Dzięki za kciuki na pewno się przydadzą. Pozdrawiam. :XO:

Julia
Julia

Wika!
Wszystko będzie dobrze. Współczuje Tobie, ponieważ nie wyobrażam sobie mieć przeszczep serca. Jesteś bardzo dzielna.
Nie pozwól by choroba zabrała Ci marzenia o wyzdrowieniu!!!

Wiktoria
Wiktoria

Witaj Julka dziękuje że do mnie napisałaś, nikomu nie pozwolę odebrać sobie marzeń !!! :XO: :XO: :XO: :XO:

BasiaSz
BasiaSz

Oj tak jest ślisko. To odpoczywaj. Pozdrawiam. :XO:

Wiktoria
Wiktoria

Teraz jest jeszcze gorzej ,bo pada deszcz i jest chlapa ,nienawidzę takiej pogody w kratkę smutek

Mila
Mila

Cześć to znowu ja, chciałam wiedzieć co u Ciebie i co byś chciała dostać na święta bo chcę Ci wysłać jakiś fajny prezent, u mnie fajnie dziś byłam na kręglach z klasą nawiasem mówiąc nie wygrałam nic chyba dobrą zabawę;) Pozdrawiam Miłka:XO:

Wiktoria
Wiktoria

Witaj super że znowu napisałaś , też chciałabym spędzać czas z klasą ale to raczej nie możliwe. Fajnie że pomyślałaś o prezencie dla mnie ,uwielbiam niespodzianki. Kiedyś grałam w kręgle ,kule były ciężkie ale udało mi się parę kręgli potrącić. Pozdrawiam :XO: :XO: :XO: :XO:

Karol Michalski
Karol Michalski

Szybkiego powrotu do zdrowia. śmiech A z okazji nadchodzących Świąt wszystkiego najlepszego dla ciebi i twojej rodziny. :XO:

Wiktoria
Wiktoria

Dziękuje za wpis i również życzę przede wszystkim zdrowych ,radosnych świąt. :XO: :XO: :XO: :XO:

Sebastian

Widzę, że pierwsze kartki i listy przybywają. Listonosz może być lekko zdziwiony obfitą pocztą pod jeden adres.
Przez ostatnie miesiące dosyć zaniedbywałem Marzycielską Pocztę. Dzięki Tobie powróciłem. uśmiech uśmiech uśmiech

Wiktoria
Wiktoria

Oj tak listy przychodzą ,tylko szkoda że listonosz jest raz w tygodniu .Czytając posty i różne wiadomości które dostaję to wiem że tych listów i kartek jest dużo i dlatego tak bardzo czekam na piątek bo wtedy przychodzi listonosz. Cieszę że jestem jednym z powodów dla których pan wrócił na marzycielską pocztę . :XO: :XO: :XO: :XO:

Bartek
Bartek

„Niespodziankę” moją zapewne obierzesz w piątek jak listonosz przyniesie. uśmiech uśmiech uśmiech Czekam na zdjęcie, bądź filmik z niespodzianką śmiech

Wiktoria
Wiktoria

Oczywiście ,pamiętam i czekam ……na niespodziankę :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

MarzenaG*
MarzenaG*

Jaka śliczna, mądra i dzielna dziewczynka! Droga Wiki, ponieważ Twoje urodzinki już tuż tuż, pragnę z całego serducha, by ten dzień był dla Ciebie jeszcze bardziej wyjątkowy! Dlatego, serdecznie proszę o podpowiedź w celu dobrania odpowiedniego prezentu urodzinowego który dostniesz już niebawem <3 Pozdrawiam serdecznie….i do usłyszenia! kciuk do góry

Wiktoria
Wiktoria

Jak super że pamięta pani o moich urodzinach ,tak bardzo się cieszę tym dniem ,uwielbiam urodziny mogłabym je obchodzić codziennie, nie jestem zbyt wymagająca cieszę się każdym drobiazgiem i lubię być zaskakiwana czyli niespodzianki są najlepsze. Pozdrawiam Wiktoria :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Sebastian

Dziś piątek, więc zapewne był listonosz….

Wiktoria
Wiktoria

:XO:

Kinga
Kinga

Cześć Wiki ja miałam zapalenie opon mózgowych ale wyszłam uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech uśmiech

Wiktoria
Wiktoria

Super ,cieszę się że udało ci się wygrać z chorobą :XO:

Jakub
Jakub

Nie przejmuj sie wszytko będzie dobrze, wracaj do zdrowia

Wiktoria
Wiktoria

Dziękuje postaram się szybko wyzdrowieć mrugnięcie :XO:

Natalia
Natalia

Hej Wiktoria! Czy dostałaś już jakieś kartki? I czy wśród nich jest kartka ode mnie?

Wiktoria
Wiktoria

HEJ dostałam bardzo dużo listów i kartek wśród nich było kilka Natalii więc trudno mi powiedzieć ,pozdrawiam :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Wiktoria
Wiktoria

Nie mogę w to uwierzyć tylu listów i kartek jeszcze nie widziałam na oczy. Kiedy naszedł piątek to przez cały dzień wypatrywałam listonosza i oto przybył z taka masą listów ,kartek i różnych niespodzianek. :XO: :XO: :XO: Chciałabym podziękować wszystkim którzy do mnie napisali tj.-przedszkolakom i ich wychowawcą ,uczniom szkół podstawowych ,gimnazjów ,liceów i ich wychowawcą, uczniom szkół specjalnych ,seniorom .Wszystkim rodzicom i ich dzieciaczkom, panią i panom którzy również napisali a nie sposób wszystkich wymienić . Jeszcze raz bardzo dziękuje z całego mojego serduszka ,kocham was wszystkich ,buziaki dla was jesteście wspaniali ,dzięki wam jestem mega szczęśliwa . :XO:… Czytaj więcej »

Sebastian

Szczęśliwa Wiktoria to szczęśliwy Krecik (mój clown pseudonim).
Z resztą na zdjęciu widać, że karteczka ode mnie dotarła. uśmiech uśmiech

Wiktoria
Wiktoria

Tak dotarła ,bardzo się cieszę ,naklejkę przykleiłam jako znak rozpoznawczy mrugnięcie wiedziałam że będzie pan zrozumie o co chodzi ,jeszcze raz dziękuje . :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Magda
Magda

Hej Wiki;)
Widzę, ze jesteś z moich stron. Zresztą chyba mamy wspólną rodzinkę bo rodzina o tym samym nazwisku to moja ciocia wujek i kuzyni;)

Wiktoria
Wiktoria

Hej , a gdzie dokładnie mieszkasz ? może gdzieś blisko :XO: :XO: :XO:

BasiaSz
BasiaSz

http://www.kartki.pl/pl/showCard/niech-godzina-za-godzina-cudnie-tobie-dzisiaj-plyna-0 Dzień Dobry/ I mamy znowu pochmurny dzień, senny, więc czas na poranną kawę, którą właśnie piję. Cieszę się, że dostałaś tyle listów i kartek. Nie wiem czy ode mnie doszła przesyłka, bałwanek z filcu. Pięknie macie w domu, fajnie macie przyozdobiony kominek. Macie chyba bardzo duży dom, fajnie, na pewno masz ładny pokój. Ja mam pomalowane pokój na niebiesko, bo to mój ulubiony kolor, mam mnóstwo ustawionych bukietów z suszonych traw, kwiatów, ziół, które zbierałam wiosną, latem. Mam różne ozdoby przez siebie zrobione, wianki, zawieszki- zwierzaki. A na zewnątrz macie oświetlenie? Mój sąsiad z naprzeciwka ma w ogródku świecidełka… Czytaj więcej »

Wiktoria
Wiktoria

Witam panią Basiu , u nas mrożnie ale słonecznie .Mamy duży dom , zdjęcie zrobione w salonie gdzie wszyscy spędzamy razem czas ,a mój pokój jest zielony. Pozdrawiam
[imgcomment image[/img]

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter