Szukasz sprawdzonego pomysłu na wolontariat w szkole? Poznaj naszą akcję.

Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Nasza akcja ma charakter ciągły i trwa nieprzerwanie od 2009 roku. Dotychczas wzięły w niej udział niezliczone szkoły, przedszkola i uczelnie. Relacje z nich publikujemy na tej stronie.

Dzięki prostocie akcji oraz bezpośredniej pomocy chorym dzieciom podczas pisania listów czy tworzenia kartek serca uczniów mogą się otworzyć na trudną sytuację niejednokrotnie swoich rówieśników. Klasy często wielokrotnie wracają do akcji pisania listów chociażby z okazji różnych świąt. Organizatorami akcji są najczęściej nauczyciele lub sami uczniowie chociażby w ramach kół wolontariatu.

Jak zorganizować taką formę wolontariatu w szkole czy klasie?

Aby wziąć udział w akcji nie potrzeba żadnych zgłoszeń, pozwoleń czy rejestracji. Najprościej, wystarczy po prostu wydrukować profil wybranego dziecka lub dzieci i na zajęciach szkolnych po prostu napisać listy czy stworzyć kartki. Tak zebrane przesyłki wystarczy potem zapakować we wspólne koperty i wysłać bezpośrednio pod adresy pocztowe dzieci. A potem np. przesłać nam relację i zdjęcia z tak przeprowadzonej inicjatywy, a z wielką radością opublikujemy ją na stronie. Oczywiście to tylko jeden z pomysłów, bo organizatorzy mają tutaj pełną dowolność.

Dyplomy i oficjalne podziękowania za udział w akcji

Wszystkim zainteresowanym klasom, szkołom, osobom, kołom wolontariatu i wszelkim organizacjom wydajemy dyplomy i oficjalne podziękowania za udział w akcji.

Honorowy Patronat nad akcją:

Gimnazjum nr 3 w Nowej Rudzie - jedna z niezliczonych klas biorących udział w akcji ze swoimi przesyłkami
Szkolny Klub Wolontariatu z Ropicy Polskiej z przesyłkami do dzieci
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image