Co prawda wróciliśmy mocno poobijani, ale jednak… Dwa dni temu Marzycielska Poczta została zablokowana przez firmę, w której mieliśmy hosting. Bez wcześniejszego ostrzeżenia, „kurek został zakręcony” ze względu na zbyt duże obciążenie jakie generowała strona Marzycielskiej Poczty. Były dwie możliwości: albo szybkie odchudzenie strony, albo przejście na droższy serwer za 900 zł + VAT/ miesięcznie… To pierwsze wymagałoby radykalnego „okrojenia” Marzycielskiej Poczty z wielu funkcji, a drugie jest daleko poza zasięgiem finansowym. Pozostała zatem trzecia opcja, czyli szybka przeprowadzka na serwer innej firmy.

Od czasu zablokowania strony, pracowałem tyle ile mogłem i jak mogłem, by jak najszybciej przywrócić Marzycielską Pocztę do działania. Strona została przywrócona do bardzo podstawowej używalności, a liczę, że w ciągu kilku dni uda się ją przywrócić do normalnego działania.

W tej chwili m.in.:

  • nie działają powiadomienia e-mailowe
  • nie można korzystać z forum
  • strona może się czasami bardzo długo ładować, wysypywać albo znikać i pojawiać się

Cała sytuacja jest bardzo przykra i szkodliwa dla akcji, ale najgorsze już za nami i mam nadzieję, że coś takiego się nie powtórzy.