30 listopada 2017 odbyła się pierwsza „Marzycielska Poczta” na terenie Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zorganizowana przez Oddział Śląsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

W przerwach między zajęciami studenci przysiadali się do stanowiska i wykonywali kartki techniką Iris folding, pisali listy albo wypisywali kartki pocztowe dla podopiecznych fundacji Marzycielska poczta. Nasze słowa kierowaliśmy do Martynki Kurek, Mateusza Halejcio, Wiktorii Kępińskiej, Pawła Majewskiego i Lenki Krakowczyk.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów. Posłaliśmy do dzieci wiele kartek i listów! Część z nich została wykonana w klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a inne były bardziej osobiste.

Mamy nadzieję, że uda nam się wywołać uśmiech na twarzach dzieci i dodać im otuchy. Jako grupa spotykająca się na co dzień z małymi pacjentami zdajemy sobie sprawę z ich samotności, a także potrzeby wsparcia. W związku z tym staraliśmy się nieść im pomoc w walce i zmaganiach z chorobą poprzez drobny gest, jakim jest wysłanie kartki pocztowej lub listu. Planujemy kolejne akcje Marzycielskiej Poczty w przyszłości!

Pozdrawiamy wszystkie chore dzieci i tych, co im pomagają.

Akcja została zorganizowana przez Alicję Wojtyniak i Martę Oleksa z Oddziału Śląsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.