O istnieniu akcji Marzycielska Poczta dowiedziałem się od mojego kolegi Przemysława Przeradzkiego z Lądku. W grudniu 2013 r. Witkowskim Zakładzie Poprawczym została przeprowadzona akcja Marzycielska Poczta. Przygotowania do tej akcji trwały przez kilka tygodni. Chłopcy wykonali gipsowe rzeźby, napisali kartki oraz listy z pozdrowieniami, a także wykonali rysunki. Gdy przygotowania dobiegły końca wszyscy, w otoczeniu swoich prac i na tle balonów z logo Marzycielskiej Poczty, pozowali do pamiątkowej fotografii.

Pracujemy w Zakładzie Poprawczym jako wychowawcy i pomyśleliśmy sobie, że dobrym pomysłem będzie zorganizować taką akcję wśród naszych wychowanków. Uważamy, że każdy człowiek posiada w swoim sercu potrzebę zrobienia czegoś dobrego i w naszych chłopakach też to jest. Potrzeba tylko impulsu by te zasoby, by tę empatię wydobyć i to jest właśnie zadanie dla nas jako wychowawców. Takie otwarcie się dla innych zawsze działa w dwie strony, czyli że dwie strony będą mieć z tego korzyści! Jestem pewien, że dzięki zaangażowaniu w akcję chłopaki dadzą wiele radości wszystkim potrzebującym, ale sporo też wyniosą również dla siebie!! Myślę, że taka akcja pozytywnie wpłynie zarówno na samą resocjalizację tych chłopaków jak i na poprawę ich wizerunku w społeczeństwie! itd.

W ww organizacji akcji Marzycielskiej Poczty w witkowskim ZP brało udział kilka osób, a są to Danuta Walczak psycholog, Aldona Osterczy nauczyciel j. Polskiego, wychowawcy Adam Szygenda i Krzysztof Makowski oraz zaproszony gość Przemysław Przeradzki – wolontariusz.