W dniach od 9 do 15 października pod hasłem „Ludzie listy piszą” obchodzono w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów.

W tym roku święto to było jeszcze czymś więcej – okazją do pomocy chorym dzieciom. Samorząd Uczniowski szkoły przygotował wystawki i konkursy, które miały przybliżyć wszystkim historię święta ustanowionego z myślą o pokoju na świecie, dzisiaj będącego przede wszystkim okazją, by odkryć na nowo magię pisania listów.

Z tej okazji ogłoszono miedzy innymi konkurs dla wszystkich klas szkoły na napisanie „Najśmieszniejszego listu do przyjaciela” (zwyciężyła klasa III gimnazjum). Jako, że 9 października przypadał również Dzień Znaczka Pocztowego zorganizowano wystawę filatelistyczną, na której uczniowie szkoły mogli pochwalić się swoimi zbiorami. Zorganizowano także konkurs na zaprojektowanie „Najoryginalniejszego znaczka pocztowego” (zwyciężyła Emilia Kostrzanowska z klasy I gimnazjum).

Jednak najważniejszym momentem w obchodach tego święta było przyłączenie się szkoły do akcji „Marzycielska Poczta„, której celem jest pisanie tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Uczniowie naszej szkoły nie tylko napisali listy do chorych dzieci, ale również obdarowali je upominkami. Emocje, które towarzyszyły pakowaniu listów i prezentów do nich były czymś niezwykłym, a chęć niesienia pomocy i sprawiania radości innym, dodała wszystkim energii do dalszej pracy i padały stwierdzenia, że koniecznie należy powtórzyć ją za rok.