Ludzie listy pisząZespół Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Krupem

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/01/zespol-nr-5-gimnazjum-szkola-podstawowa-krupem.jpg

W dniach od 9 do 15 października pod hasłem „Ludzie listy piszą” obchodzono w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów.

W tym roku święto to było jeszcze czymś więcej – okazją do pomocy chorym dzieciom. Samorząd Uczniowski szkoły przygotował wystawki i konkursy, które miały przybliżyć wszystkim historię święta ustanowionego z myślą o pokoju na świecie, dzisiaj będącego przede wszystkim okazją, by odkryć na nowo magię pisania listów.

Z tej okazji ogłoszono miedzy innymi konkurs dla wszystkich klas szkoły na napisanie „Najśmieszniejszego listu do przyjaciela” (zwyciężyła klasa III gimnazjum). Jako, że 9 października przypadał również Dzień Znaczka Pocztowego zorganizowano wystawę filatelistyczną, na której uczniowie szkoły mogli pochwalić się swoimi zbiorami. Zorganizowano także konkurs na zaprojektowanie „Najoryginalniejszego znaczka pocztowego” (zwyciężyła Emilia Kostrzanowska z klasy I gimnazjum).

Jednak najważniejszym momentem w obchodach tego święta było przyłączenie się szkoły do akcji „Marzycielska Poczta„, której celem jest pisanie tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Uczniowie naszej szkoły nie tylko napisali listy do chorych dzieci, ale również obdarowali je upominkami. Emocje, które towarzyszyły pakowaniu listów i prezentów do nich były czymś niezwykłym, a chęć niesienia pomocy i sprawiania radości innym, dodała wszystkim energii do dalszej pracy i padały stwierdzenia, że koniecznie należy powtórzyć ją za rok.

guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)
9 lat temu

” i padały stwierdzenia, że koniecznie należy powtórzyć ją za rok. ” … miejmy nadzieję że powtórka z akcji będzie niejeden raz. 🙂

aCiaaa
9 lat temu

Rok, dwa i kolejne 🙂 życze 🙂

Weronika Mazurkiewicz
Weronika Mazurkiewicz
9 lat temu

Świetnie, że w szkołach zaczyna się dziać coś poza edukacją formalną 😉 powtórka będzie mile widziana :up:

Ewa
Ewa
9 lat temu

Brawo 🙂 Tak trzymać 😉

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image