Pobyt w Zespole Placówek Oświatowych im. ks. prof. J. Tischnera przy MCRD w Radziszowie to dla niejednego dziecka trudny okres – bo wszystko jest nowe, bo daleko od domu, bo związane jest z chorobą. Może właśnie dlatego niejednemu łatwiej było napisać parę ciepłych słów w formie tradycyjnego listu bądź kartki do wybranego dziecka, będącego uczestnikiem akcji „Marzycielska Poczta”.

To już po raz drugi nasza szkoła postanowiła wziąć udział w tym szczególnym przedsięwzięciu. Wychowankowie najpierw zostali zapoznani z ideą „Marzycielskiej Poczty”, której celem jest niesienie radości chorym dzieciom poprzez napisanie do nich tradycyjnych listów i kartek, a następnie z profilami wybranych dzieci: Nikoli Kowalik i Jakuba Ostasza.

Z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pisania, a także wykonywania drobnych upominków dla naszych adresatów. Wszystkie prace były starannie przygotowane, a wcześniej przemyślane. W wielu listach dzieci opowiadały o własnych doświadczeniach związanych z chorobami i pobytem w szpitalach, w ten sposób solidaryzując się z nimi, chcieli pokazać, że w swoich troskach nie są sami.

Takie bezinteresowne włączenie się w akcję, uczy także i nas, że nie ma nic cenniejszego niż pomoc człowiekowi, który jej potrzebuje. Udzielenie duchowego wsparcia nic nie kosztuje, a może odmienić czyjeś życie – uczynić je bardziej kolorowym.