W Międzynarodowym Tygodniu Pisania Listów (9-15 października 2011 r.), uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie włączyli się do Akcji „Marzycielska Poczta”.

Podczas lekcji wychowawczych pisaliśmy listy, kartki do chorych dzieci z całej Polski. Udział w akcji był dobrowolny. Uczniowie poznali historie małych pacjentów, które stały się powodem wielu wzruszeń, skłoniły do refleksji i wywołały wiele emocji. Jest to dowód, iż uczniowie naszej szkoły nie pozostają obojętni na cierpienie i samotność chorujących dzieci. Ogółem napisaliśmy 80 kartek do chorych dzieci z całej Polski.

Dla wielu uczniów pisanie kartek było zupełnie nowym przeżyciem. Niestety zwyczaj pisania tradycyjnych kartek, listów powoli zanika wśród młodzieży. Większość kartek została własnoręcznie wykonana przez uczniów, mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią odrobinę radości chorym dzieciom.

Akcja „Marzycielska Poczta” w tym roku obchodzi swoje drugie urodziny. Wierzymy, że to dopiero początek i w następnych latach jeszcze więcej uczniów naszej szkoły weźmie w niej udział.

Zdjęcia: