W październiku uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum (woj. dolnośląskie) po raz pierwszy wzięli udział w akcji „MARZYCIELSKIEJ POCZTY – PISZEMY DO CHORYCH DZIECI.”

W to działanie zaangażowała się znaczna grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły. Koordynacją wszelkich działań w tym zakresie zajęły się bibliotekarki (czyli ja-Marta Oleśniewicz wraz z moimi dwoma koleżankami Ewą Kopystiańską i Wandą Poskart).

Wspólnie z uczniami wykonaliśmy plakaty informujące i zachęcające do realizacji tego wspaniałego zadania. Dzięki wiadomościom uzyskanym tym sposobem chętni uczniowie zapoznali się z profilami dzieci, znajdującymi się w bibliotece i zdecydowali do którego z nich napiszą.

Uczniowie wrzucali listy do skrzynki „MARZYCIELSKA POCZTA” znajdującej się w bibliotece. Łącznie napisaliśmy 131 listów, które następnie zostały przesłane tradycyjną pocztą do adresatów.

Jest to pierwsza akcja tego typu w naszej szkole. Jestem jednak przekonana, że dzięki naszym działaniom jeszcze nieraz zawita uśmiech na twarzach chorych dzieci.

Dołączam kilka zdjęć z naszej akcji.