Ludzie listy pisząZespół Szkół nr 2 w Łaskarzewie

31 grudnia 2019autor Maria Pawelec2
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/12/zespol-szkol-nr-2-w-laskarzewie.jpg

Co roku 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne bądź dla osób potrzebujących. Swoją pracę wykonują z potrzeby serca. Niosą pomoc zarówno na poziomie lokalnym, jak i krajowym.

Tego dnia cała społeczność szkolna włączyła się do akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek dla chorych dzieci z całej Polski.

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w tej akcji. Z ogromnym przejęciem wybierali profile dzieci. Wszyscy uczniowie zostali zapoznani z historią choroby dzieci, do których mieli napisać list. Przed przystąpieniem do pisania listu mogli obejrzeć fotografie, poznać ich zainteresowania i marzenia, niekiedy bardzo prozaiczne. Dla wielu z chorych dzieci całym światem jest sala szpitalna lub dom rodzinny, dlatego też ich marzeniem jest otrzymywanie listów od swoich rówieśników. My tylko spełnialiśmy marzenia chorych dzieci.

Uczniowie klasy „O” i klas I – III przygotowywali rysunki, natomiast uczniowie klas IV – VIII pisali listy, wykonywali karty świąteczne. Wszystkie rysunki, listy, karty zostały spakowane do kopert i wysłane na adres chorego dziecka – każda klasa wybierała inne dziecko. Dzieci pisały o swoich zainteresowaniach, ulubionych zwierzętach, sposobach spędzania wolnego czasu. Wszystkim przyświecał jeden cel – dać uśmiech i odrobinę radości dzieciom.

Ideą tej akcji było uwrażliwienie uczniów na niesienie pomocy tym, którzy jej potrzebują. Uświadamialiśmy uczniów, że ich zaangażowanie w tę akcję jest świadome, dobrowolne, i że przede wszystkim rozwija w nich bezinteresowność i wrażliwość na potrzeby innych.

Niesienie pomocy innym rozwija u uczniów kreatywność, uczy odpowiedzialności za siebie i za innych, daje poczucie satysfakcji, służy również propagowaniu idei wolontariatu, a co najważniejsze wzrasta w nich poczucie własnej wartości.

guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
8 miesięcy temu

Super, jestem dumna z takich uczniów. Taka akcja niech trwa cały okrągły rok

Basia
Basia
8 miesięcy temu
Reply to  Maria

Racja. Szczęśliwego Nowego roku. Pozdrawiam. 🙂

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image