Akcja w naszej szkole rozpoczęła się i będzie trwać długofalowo, gdyż postanowiliśmy, jako szkoła integracyjna, włączyć wszystkie klasy do akcji pisania kartek do chorych dzieciaczków.

Nasi uczniowie, doskonale wiedzą, że w zmaganiach z chorobą ważne jest wsparcie otoczenia, ale też akceptacja ze strony rówieśników. Nauczyciele na lekcjach wychowawczych tłumaczą założenia akcji, opowiadają o Waszej stronie, prezentują profile dzieci i pomagają pisać kartki.

Działania w naszej szkole przypominają zabawę w „podaj dalej” lub w „kulę śnieżną”, jeden nauczyciel po przeprowadzeniu lekcji wychowawczej o Marzycielskiej Poczcie, przekazuje profile Waszych podopiecznych następnemu, ten następnemu itd.

Mamy też nadzieję,że niektórzy z naszych uczniów będą pamiętać o osobach, do których napisali i być może nawiążą bliższe, dłuższe znajomości.

Małgorzata Wiszniewska – nauczycielka języka polskiego i nauczyciel wspomagający wraz z Gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce (woj. podlaskie)