„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz” (Anthony de Mello)

Szkolne koło wolontariatu, działające w Zespole Szkół nr 21 w Bydgoszczy, pod opieką pani Joanny Zielonki, postanowiło włączyć uczniów Zespołu Szkół nr 21 w Bydgoszczy w Marzycielską Pocztę. Wolontariuszki, po przejrzeniu profili chorych dzieci, postanowiły, iż masowo zasypane kartkami i listami zostaną siostry Kocurek – Emilka i Halinka. Na korytarzu powstała gazetka, prezentująca ideę Marzycielskiej Poczty. Pozwalała ona uczniom również lepiej poznać Emilkę i Halinkę – dzieci mogły obejrzeć ich zdjęcie, dowiedzieć się, czym się dziewczynki interesują, co lubią, a czego nie… Na lekcjach plastyki, pani Agnieszka Szostak, inspirowała dzieci do wykorzystywania ciekawych technik plastycznych przy tworzeniu kartek dla bliźniaczek. Pani Małgorzata Lewandowska i Violetta Kujacińska, na lekcjach religii, uwrażliwiały dzieci tworzące kartki na postawę bezinteresownego niesienia pomocy innym. Natomiast pod czujnym okiem pani Małgorzaty Chudzińskiej, na lekcjach języka polskiego, uczniowie pisali pełne ciepłych słów listy do sióstr Kocurek.

Mamy nadzieję, że kartki i listy, które wysłaliśmy, sprawią, iż jeszcze więcej uśmiechu pojawi się na twarzach Emilki i Halinki. Jesteśmy przekonani, iż jeszcze nie raz weźmiemy udział w Marzycielskiej Poczcie. Pisanie listów i kartek do Emilki i Halinki okazało się i dla nas źródłem wielkiej radości. Dziękujemy, że mogliśmy to zrobić. uśmiech