W dniach 5-7 grudnia 2012 roku Świetliczaki z klas drugich i trzecich Zespołu Szkół nr 3 w Konstancinie-Jeziornie spotykały się w świetlicy, aby dołączyć do akcji Marzycielskiej Poczty. Wychowankowie z klas III napisali dwa listy do Ewy i Dominika, wykonali też pięć kartek świątecznych dla innych dzieci, zorganizowały również mini-kiermasz świąteczny. Za przygotowane słodkie wypieki uzyskały kwotę 46 złotych, którą wpłaciły na konto Marzycielskiej Poczty. Świetliczaki z II klas wykonały 20 karteczek świątecznych i wysłały je do kolegów i koleżanek z Marzycielskiej Poczty.

Wspólne pisanie listów zintegrowało wszystkich trzecioklasistów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Trudno o zajęcia bardziej spełniające taki cel. Wszyscy chcieli Ewie i Dominikowi napisać jak najwięcej o świetlicy, o szkole, o grupie, a nawet o naszej miejscowości – Konstancinie-Jeziornie.

Wykonywanie karteczek, pisanie życzeń sprawiło dzieciom ogromną przyjemność, satysfakcję i dopełniło radosny okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszej świetlicy.