W Zespole Szkół Nr 7 w Gdyni działa Mały Samorząd Uczniowski (klasy 1-3). Od początku lutego uczniowie brali udział w akcji „Poczta Walentynkowa” polegającej na napisaniu kartki walentynkowej dla uczniów naszej szkoły oraz wrzuceniu jej do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej.

Oczywiście dnia 12 lutego (ostatni dzień przed feriami) kartki trafiły do szczęśliwych odbiorców. Dodatkowo w tym roku na jednym z zebrań SU postanowiono przystąpić do akcji „Marzycielska poczta” właśnie w lutym, kiedy rusza „produkcja” serduszkowych kartek i życzeń.

Na razie do akcji przystąpiły 4 klasy. Najmłodsi uczestnicy (klasa 1 sześciolatków – 1b) wykonali swoje pierwsze walentynkowe kartki w parach. Klasy trzecie (klasa 3a i 3c) oprócz wykonania kartek, doskonaliły umiejętność pisania listu do adresatów „Marzycielskiej poczty”. Klasa 2a o akcji dowiedziała się podczas zajęć komputerowych, gdzie zdobyła niezbędne informacje o chorych dzieciach (adres, wiek, zainteresowania). Kolejnym krokiem był zakup kartek pocztowych nawiązujących do zainteresowań adresata. Najczęściej (oprócz walentynkowych) były to kartki ze zwierzętami, które uwielbiają wszystkie dzieci.

Wymienione klasy wysłały swoje prace do wybranych dzieci. Dla wielbicielki puzzli nawet pocięto niektóre kartki, żeby radość z ich otrzymania była podwójna.

Akcja w naszej szkole ruszyła, ale już mamy sygnały, że w okresie świątecznym będą wysyłane kolejne kartki oraz że przystąpią do akcji nowe klasy.

Bardzo cieszymy się z tego, że los chorych dzieci nie jest obojętny naszym uczniom.

Anna Wicek – nauczyciel, opiekun Małego SU