Ludzie listy pisząZespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2018/01/zespol-szkol-ogolnoksztalcacych-mistrzostwa-sportowego-w-krakowie.jpg

Jak ważne są marzenia i wsparcie innych osób w chwilach słabości, zwątpienia, nie trzeba nikogo przekonywać. Cieszy nas, nauczycieli, że z wielkim zaangażowaniem rodzice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Marzycielskiej Poczcie”!

Na zajęciach informatycznych, pod opieką p. Barbary Sulewskiej, klasy 4., 5., 6., 7., oraz 2. i 3. gimnazjum oglądały wybrane reportaże telewizyjne „Marzycielskiej Poczty”, a następnie pisały dodające otuchy komentarze przy profilach poważnie chorych dzieci. Na godzinie wychowawczej klasa 2b gimnazjum pisała kartki i listy do Pawła Majewskiego. Dzieci także wykazywały się umiejętnościami ozdabiania kartek i listów na zajęciach technicznych: rysowały, wycinały minionki, pociągi, piłki itp.

Empatia, działalność charytatywna, dobro drugiego człowieka, korzyści związane z postawą altruistyczną to tematy, których nie mogło zabraknąć na lekcjach etyki. Z radością obserwowaliśmy zaangażowanie młodych osób piszących i ozdabiających kartki. Widzieliśmy jak wiele radości może sprawić robienie czegoś dla innych. Uczniowie klasy 2. oraz klas 5. i 6. szkoły podstawowej z niezwykłymi wrażliwością i starannością dobierały tematykę swoich kartek, ozdoby, prezenty do zainteresowań poszczególnych dzieci.

Gimnazjaliści klas trzecich na zajęciach języka polskiego opracowywali formy kartek i ich treść, aby przekazać jak najwięcej ciepła i wsparcia swoim młodszym kolegom i koleżankom.

Kilkoro uczniów przyniosło dodatkowo zabawki, m.in. pluszaki, dzięki czemu mogliśmy wysłać wielką paczkę do chorego dziecka, mając nadzieję, że da mu ona radość i siły do walki z przeciwnościami losu.

Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie oraz wspaniałą postawę!

Organizatorzy szkolni:
p. B.Sulewska
p. M.Szarek-Sławińska

Jeden z naszych uczniów zgodził się na opublikowanie swojego listu. Zachęcamy do przeczytania, ponieważ jest on wynikiem wspaniałej postawy i wartości, z których możemy być dumni.

Kraków, 28.11.2017
Witaj Lenko!

Mam na imię Kacper i mieszkam w Krakowie. Jestem uczniem trzeciej klasy Gimnazjum w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Moją pasją jest pływanie, bardzo lubię też rowerowe wyprawy z kolegami. Zawsze interesowały mnie samochody wyścigowe, dlatego od lat chętnie relaksuję się z kolegami przy grach komputerowych o tematyce motoryzacyjnej. Wielką przyjemność sprawia mi również zabawa z moją Kotką Migusią, która jest ze mną od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Piszę do Ciebie list, bo chciałbym, żebyś wiedziała, jak bardzo podziwiam Cię za Twoją siłę, wolę walki oraz pozytywne nastawienie do życia. Cieszę się, że mogę poznać tak wspaniałą osobę jak Ty. Patrząc na Twoje zdjęcie, widzę dziewczynkę, która jest pełna optymizmu i pozytywnej energii. Moja mama jest pielęgniarką i często opowiada mi , że spotyka w swojej pracy wspaniałe osoby, które często są w podobnej sytuacji jak Ty. Zawsze jest dumna ze swoich pacjentów i mówi, że wszyscy ludzie, którzy narzekają na swoje problemy i złoszczą się z byle powodu, powinni spędzić jeden dzień z pacjentami na jej oddziale – bo tam człowiek uczy się doceniać każdą chwilę życia.

Lenko, jak już wcześniej pisałem, uczęszczam do szkoły sportowej, w której wraz z grupą przyjaciół trenuję pływanie. Jest to moja największa pasja, ale treningi wymagają ode mnie dużej dyscypliny i wytrwałości. Kilka dni temu byłem bardzo zmęczony i nie miałem siły wstać rano na trening, wtedy moja mama usiadła na łóżku i powiedziała: „synku przypomnij sobie historię Lenki, którą ostatnio mi opowiadałeś. Jak myślisz, czy ona by się tak poddała?” Wtedy zrozumiałem, że trzeba walczyć tak jak Ty, z pełnym zaangażowaniem i do końca, bo tylko wtedy można liczyć na efekty swojej pracy. Tak więc kochana Lenko, stałaś się dla mnie wzorem do naśladowania. Jeśli kiedykolwiek zabraknie mi sił i zapału do walki, to wtedy zawsze pomyślę o Tobie i Twojej wytrwałości. Będę też pamiętał, aby na mojej twarzy malował się uśmiech i pozytywne nastawienie do życia.

Kończąc ten list, chciałbym Ci jeszcze powiedzieć, że za dwa dni biorę udział w ważnych zawodach. Obiecuję Ci, że będę walczył z całych sił o jak najlepszy wynik, a jeśli uda mi się zdobyć wymarzony medal, to zadedykuję go Tobie, bo stałaś się dla mnie wielką inspiracją.

Z całego serca życzę Ci powrotu do zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń.
Pozdrawiam , Kacper
P.S.
Podpisałem się tylko imieniem, bo moje nazwisko jest dość specyficzne. Często z jego powodu jestem uczestnikiem bardzo śmiesznych sytuacji. Ludzie dokładają różne litery, aby było łatwiej je wypowiedzieć.

Proszę, napisz, co u Ciebie słychać, jakie są Twoje marzenia, czy masz swojego zwierzaka?

guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2 lat temu

Dziekuje :XO: :*

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image