Ludzie listy pisząZespół Szkół w Drogoszach

13 stycznia 2012autor Marta Korycka2
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2012/01/zespol-szkol-w-drogoszach.jpg

Ludzie listy piszą zwykłe, polecone… – my też napisaliśmy! Uczniowie Zespołu Szkół w Drogoszach również dołączyli do akcji „Marzycielskiej Poczty” razem ze mną, swoją polonistką. O Was dowiedziałam się pod koniec września ze strony internetowej Klubu Wysokich, do którego należę. Od razu pomyślałam o napisaniu listów tuż przed Bożym Narodzeniem. To magiczny czas, a poza tym czwartale uczą się wtedy sztuki epistolografii, więc połączyłam przyjemne z pożytecznym.

O moich planach powiadomiłam uczniów już wcześniej. Wszyscy wyrazili zgodę, a ich radość i zapał było widać na uśmiechniętych twarzach. W środę i czwartek na lekcjach polskiego zaczęliśmy naszą przygodę z „Marzycielską Pocztą”. Zaczęliśmy, bo mam nadzieję ją kontynuować. Dla każdej klasy wybrałam 2 profile dzieci – chłopca i dziewczynki, zbliżonych wiekowo do moich uczniów. Przedstawiłam swoim wychowankom naszych adresatów, na tablicy zapisałam najważniejsze informacje, puściłam w obieg profile, by każdy mógł się osobiście zapoznać z nowym kolegą, nową koleżanką. I zaczęło się! Długopisy poszły w ruch – przystąpiliśmy do pisania. Ja także napisałam list do dziewczynki, z którą mnie dużo łączy.

W listach było wszystko – przedstawienie się, zainteresowania, opisy sukcesów sportowych, wizyty Mikołaja, słowa otuchy, życzenia świąteczne. Niektóre dzieci wspominały również o swoich problemach zdrowotnych i zrozumieniu dla rówieśników w ich trudnej walce z chorobą. A ja byłam pod wrażeniem długości niektórych listów… W końcu doczekałam się tasiemców niepospolicie długich! mrugnięcie

I tak listy od czwartali otrzyma Szymon Gacioch i Wiktoria Konowada, od piątali do Oliwia Frost i Natanael Witczak, zaś od gimnazjalistów i osób „głodnych pisania listów” z klas młodszych – Mateusz Skoczylas i Monika Stawińska. Mam nadzieję, że dzieciaki otrzymały nasze duże koperty, a listy wprawiły ich w radosny nastrój.

2
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Natalka Mukolinka

Jesteście SUPER lol lol lol
buzie moich przyjaciół się na pewno bardzo uśmiechnęły lol lol
dzięki Wam lol lol lol

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)

Zachęcam do pisania nie tylko przed świętami uśmiech zostańcie z Nami an dłużej ! uśmiech

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image