Witamy serdecznie!

Z wielką radością informujemy, że Zespół Szkół w Michałowicach (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II i Gimnazjum im. Księcia Józefa Poniatowskiego) dołączył do przyjaciół Marzycielskiej Poczty. To nasza pierwsza przygoda, ale na pewno nie ostatnia. Pisanie listów i kart świątecznych zainicjowała klasa VIc wraz z wychowawczynią p. Renatą Zarychtą. Następnie z inicjatywy uczniów powstał pomysł, aby do akcji przyłączyli się kolejni ochotnicy. Dlatego też w celu rozreklamowania Marzycielskiej Poczty uczniowie wykonali piękne plakaty informujące o chorych dzieciach, celu akcji oraz dacie i miejscu spotkania, na którym będą redagowane listy.

Tym sposobem 7 grudnia w godzinach 14-20 zorganizowane zostało wielkie przedsięwzięcie tworzenia kart świątecznych i listów. Uczniowie nie zawiedli, stawili się licznie (39 uczniów), przyszli nawet harcerze z 13 Mazowieckiej Drużyny Harcerskiej oraz 18 zuchów z 13 MGZ „Mieszkańcy Camelot” – łącznie 63 osoby. Wszyscy ochotnicy zapoznali się z profilami dzieci na stronie internetowej Marzycielska Poczta, a następnie zabrali się do pracy. Każdy uczeń starał się napisać do Kogoś, kto ma podobne zainteresowania, kto ma tak samo na imię albo kto po prostu wzbudził największą sympatię.

W radosnej atmosferze powstało kilkadziesiąt listów i kart świątecznych pełnych ciepłych słów i z serca płynących życzeń. Dzieci z wielkim przejęciem zastanawiały się, co napisać i narysować oraz jak ozdobić list. Niektóre prace były naprawdę zachwycające. Warto podkreślić, że uczniowie nie chcieli także wysłać listów z błędami ortograficznymi i dlatego konsultowali swoje prace z nauczycielem. Widać było, że entuzjastycznie podeszli do zadania i starali się wywiązać z niego najlepiej, jak to jest możliwe. Powstały więc listy wyklejone księżniczkami, fotkami aktorów, a nawet swoimi zdjęciami. Listy pełne serdeczności, uznania, listy niezwykle szczere i osobiste. Część osób przygotowała również drobne upominki dla chorych dzieci takie jak 150 kart z sylwetkami piłkarzy dla miłośników futbolu, notesik czy książka dla wielbicielki baśni.

Dla wszystkich urodzonych w grudniu dzieci: Maćka Pańczyka, Ewy Dąbrowskiej, Julii Skonieczek i Patryka Hetmańskiego uczniowie oprócz listów i kart świątecznych napisali życzenia urodzinowe. Zaś od naszego gimnazjalisty z klasy IIc powędrowała przesyłka do Tomka Radomskiego z szalikiem jego ukochanej drużyny Manchester United.

Po 7 grudnia do akcji przyłączyli się kolejni uczniowie z klas: VIa i VIb, gimnazjaliści z klas II i nieco młodsi wychowankowie z klasy IVc i Ia. Po zakończeniu Tygodnia Pisania Listów rozpoczęło się wielkie liczenie, a później pakowanie i adresowanie kopert. Biorąc pod uwagę, że akcja przeprowadzana była w naszej szkole po raz pierwszy – wynik jest naprawdę wspaniały: udało nam się wysłać ponad 220 listów i kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi.

Mamy nadzieję, że wszystkie te szczere i życzliwe słowa dodadzą dzieciom otuchy w walce z chorobą i pozwolą choć na chwilę zapomnieć o codziennej rzeczywistości. Liczymy na 220 uśmiechów, ale jednocześnie podkreślamy, że pisanie listów dało nam wiele satysfakcji i poczucie, że robimy naprawdę coś ważnego i wartościowego.

Do usłyszenia w Nowym Roku!
p. Renata Zarychta i klasa VIc