Ludzie listy pisząZespół Szkolno – Przedszkolny w Lubojnie

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/12/zespol-szkolno-przedszkolny-w-lubojnie-2.jpg

Warto marzyć…

Marzycielska Poczta to akcja, która już na stałe zagościła w tradycji naszej placówki.

Na przełomie października i listopada 2016 roku wszyscy uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lubojnie przystąpili do pisania listów dla dzieci nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych z całej Polski.

Cała akcję poprzedził apel, na którym społeczność szkolna obejrzała reportaż TVP 2 pt. „ O Marzycielskiej Poczcie” oraz prezentację multimedialną przygotowaną przez pedagoga szkolnego Urszulę Sąsiadek, przedstawiającą profile chorych dzieci. Po zapoznaniu się z tematyką i celem działalności Marzycielskiej Poczty, uczniowie wybrali osobę do której napiszą list, stworzą paczkę czy nagrają krótki filmik. Ponadto mogli też zdobyć więcej informacji o akcji i o koledze/koleżance korzystając ze strony internetowej www.marzycielskapoczta.pl

Wychowawca klasy I oraz przedszkola pomagali swoim podopiecznym w zapoznawaniu się z problemem i chorobami ich rówieśników z Marzycielskiej Poczty. Dzieci rysowały i malowały swoje „listy” a panie wychowawczynie pisały kilka ciepłych słów do wybranych dzieci. Uczniowie klas II-VI tworzyli listy, dołączając do nich drobne upominki np. maskotki, słodkie niespodzianki czy albumy.

Celem tej akcji było uwrażliwienie młodego człowieka na problemy innych ludzi, wzbudzenie empatii, życzliwości i bezinteresowności. Uczniowie bardzo liczą na odpowiedzi od swoich” nowych ” znajomych, jednocześnie mając świadomość, że choroba może to uniemożliwić.

Akcja zakończyła się 16 listopada, podczas apelu; uczniom i wychowawcom wręczono dyplomy w podziękowaniu za udział a listy i paczki do naszych korespondencyjnych przyjaciół już wkrótce dodadzą im siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, i wywołają mnóstwo uśmiechu na twarzy.

Warto marzyć…
Dziękuję wszystkim za udział i do zobaczenia za rok.

lol

2
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Nikola
Nikola

:XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Urszula
Urszula

Wszystkiego dobrego Nikolko uśmiech
:XO: :XO: :XO:

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image