Ludzie listy pisząZespół Szkolno – Przedszkolny w Pewli Ślemieńskiej

7 grudnia 2017autor Maria Kamyk0
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2017/12/zespol-szkolno-przedszkolny-w-pewli-slemienskiej.jpg

Lekcje w szkole, zajęcia dodatkowe, zabawy z rodzeństwem, spacer z psem, spontaniczne wizyty u rówieśników – tak w skrócie wygląda przebieg dnia typowego dziecka czy nastolatka. Niestety nie wszystkie dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w szkole; nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennej zabawy z rodzeństwem i rówieśnikami, a i spacer ze swoim pupilem, czy beztroska przejażdżka na rowerze to ich bardzo rzadkie czynności. Wiele dziewczynek i wielu chłopców zostało zmuszonych zamienić kolorowe sale lekcyjne na szare sale szpitalne, a wizyty u znajomych na codzienne zabiegi, badania i rehabilitacje. Często dzieci te przebywają z daleka od swojego domu, szkoły, przyjaciół i znajomych. Walczą zatem nie tylko z chorobą, ale też i tęsknotą za zwyczajnym życiem. Aby wesprzeć chorujące dzieci w walce z chorobą, tęsknotą i aby wywołać na ich twarzach choć odrobinę spontanicznego, radosnego uśmiechu, uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pewli Ślemieńskiej jesienią 2017 roku przyłączyli się do marzycielskiej akcji pisania listów.

Dnia 25 października 2017 roku dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych wykonały kartki urodzinowe dla podopiecznych Marzycielskiej Poczty, których urodziny przypadały na ostatnie dni października. Trzecioklasistki samodzielnie zredagowały treść życzeń i na podstawie profili chorych dzieci udostępnionych na stronie organizatorów akcji wykonały dekoracje swoich prac nawiązujące do zainteresowań małych pacjentów. Natomiast dnia 26 października 2017 roku w ramach lekcji wychowawczej, poświęconej tolerancji wobec dzieci niepełnosprawnych, pomysłowe życzenia i oryginalne dekoracje pocztówek powstały w klasie 4a. Uczniowie klasy 4 postanowili w ten sposób dodać otuchy dzieciom, które swoje urodziny świętowały początkiem listopada. Kilka dni później wzruszająca korespondencja powstała w klasach 6 i 3 gimnazjum. W obu przypadkach nasi uczniowie przede wszystkim opisywali swoje wielkie uznanie i wyrazy szacunku dla rodziców chorujących dzieci, którzy są podziwiani przez naszych podopiecznych za dzielne i bezinteresowne zmaganie się z problemami dnia codziennego, jakie bez wątpienia niesie ze sobą ciężka choroba ukochanego dziecka. Do naszej szkolnej akcji chętnie przyłączyły się również najmłodsze przedszkolaki. Maluszki wspólnie z wychowawczyniami wykonały piękną kartkę urodzinową, która została wysłana do Julci Skonieczek. Zamiast podpisów małych autorów Julcia zobaczy odciski ich maleńkich rączek. Kolejne klasy również zapowiedziały swój udział w Marzycielskiej Poczcie, za cel przyjmując sobie między innymi złożenie małym pacjentom oryginalnych świątecznych życzeń. Klasy 3b i 4b mają w tej kwestii głowy pełne ciekawych pomysłów. Z pewnością niebawem poinformujemy o efekcie ich prac. Tymczasem serdecznie wszystkich pozdrawiamy – M. Kamyk, M. Olszowska, K. Ścieszka.

Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image