Zorganizuj akcję pisania listów!

Jesteś nauczycielem lub uczniem? Możesz pomóc naszym dzieciom i zorganizować w swojej klasie akcję pisania listów lub tworzenia kartek! W ten sposób pomogli już uczniowie z tysięcy polskich szkół.

Jak zorganizować akcję w szkole?

Jeśli jesteś uczniem, najlepiej zaproponuj swojemu nauczycielowi pisanie listów w ramach zajęć szkolnych. Klasy najczęściej piszą do jednego bądź kilku dzieci. Na zajęcia będą więc potrzebne profile wybranych dzieci, a te można po prostu wydrukować. W każdym profilu dziecka znajduje się ikona drukarki, którą wystarczy kliknąć, by wydrukować profil.

Przygotowaliśmy również szablony plakatów, które można wypełnić w programie Microsoft Word. Tak wygląda pierwszy plakat, a tak drugi.

Prześlij nam relację z akcji i odbierz dyplom:

Samo pisanie warto uwiecznić na zdjęciach. I przesłać nam relację. uśmiech Z wielką radością zamieszczamy wszystkie teksty na stronie Marzycielskiej Poczty. Zdjęcia wraz z przebiegiem akcji pisania listów, można dodać poprzez specjalny formularz. Osobom, które zorganizowały akcję na rzecz dzieci przesyłamy pocztą nasze dyplomy oraz imienne podziękowania. Po zorganizowanej akcji możesz u nas zamówić dyplom lub/i pismo z podziękowaniem.

1. Czy muszę uzyskać pozwolenie, aby zorganizować w swojej szkole/firmie/instytucji akcję pisania listów do dzieci?

Zorganizowanie akcji pisania listów nie wymaga z naszej strony pozwolenia – również jeśli chcesz taką inicjatywę nagłośnić w mediach.

2. Czy mogę wydrukować profile dzieci w celu zorganizowania akcji pisania listów?

Profile dzieci jak najbardziej można drukować w celu przeprowadzenia akcji pisania listów.

3. W moim przedszkolu dzieci nie umieją pisać. Czy mogą wziąć udział w akcji?

Jak najbardziej! Wielu przedszkolaków wzięło udział w Marzycielskiej Poczcie. Dzieci w tym wieku najczęściej „rysują” lub „malują” listy, tworzą laurki i własne kartki.

4. Czy mogę otrzymać pocztą ulotki, plakaty oraz inne materiały promujące akcję?

Aktualnie niestety nie posiadamy takowych materiałów z powodu braku sponsorów.

Honorowy Patronat nad Marzycielską Pocztą w szkołach:

honorowy-patronat-ministra

ministerstwo-nauki

Zamknij