O tym, że uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum z Siemianowic Śląskich mają wielkie serca wiadomo od dawna, często bowiem i z ochotą angażują się w akcje, których celem jest pomaganie potrzebującym. Nie inaczej było 20 kwietnia, kiedy to Klub Młodego Wolontariusza Merit zaprosił chętnych (a było ich wielu) do udziału w akcji pisania kartek, listów i pocztówek do dzieci objętych programem Marzycielska poczta.

W ruch prędko poszły długopisy, wszyscy zabrali się do pracy. Po godzinie na stole znalazł się dosyć pokaźny stos pocztówek z ciepłymi życzeniami. Wszyscy uśmiechnięci z zapałem wypisywali kolejne kartki. Po kolejnej godzinie i stos zrobił się coraz większy.

Bilans:

20 osób wypisało 75 pocztówek i listów do 24 dzieciaków.

Jak mówi jeden z uczniów: Marzycielska poczta to bardzo dobra inicjatywa, zwłaszcza, że nie zabiera zbyt wiele czasu, a naprawdę pomaga dzieciom, które samotnie spędzając czas w szpitalu czy domu, nie mają zbyt wiele okazji do obcowania z innymi ludźmi, więc pocztówki, które dostają, dają im wiele radości i wywołują uśmiechy na ich twarzach.

Z gorącymi pozdrowieniami
Klub Młodego Wolontariusza Merit
przy ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich.