Archiwalne profileZuzia i Michał Tomczak

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/12/zuzia-michal.jpg

Poznajcie rodzeństwo „mukolinków” – Zuzię i Michałka. Zanim Michałek przyszedł na świat, rodzice nie podejrzewali, że ich córka choruje na mukowiscydozę. Dopiero kiedy pojawiło się drugie dziecko lekarze odkryli, że zarówno Michał jak i Zuzia są obarczeni tą samą chorobą. W tym przypadku liczymy na Wasze podwójne wsparcie! Mukolinkowe rodzeństwo czeka na Wasze listy i kartki. uśmiech

Zuzia i Michał Tomczak
ul. Newtona 12c/26
60-161 Poznań

Imię dziecka:
Zuzanna Tomczak

Zainteresowania:
Zuzanka lubi czytać książki, śpiewać, malować i tańczyć. Zbiera Pet Shopy (takie małe figurki zwierzątek). Uwielbia zabawy na świeżym powietrzu. Marzenie Zuzi to oczywiście wyzdrowieć, aby żyć bez inhalacji, leków i szpitala. Zuza marzy też o tym, aby polecieć samolotem do Disneylandu i spotkać tam wszystkich ulubionych bohaterów bajek. Ulubiona postać z bajki, filmu: Scooby-Doo, Barbie , Hannah Montana. Ulubiony kolor: różowy, fioletowy i niebieski.

Wiek:
9 lat, ur. 17.10.2003

Rodzice:
Katarzyna, Marcin

Choroba:
Mukowiscydoza

Rodzeństwo:
Michałek – lat 6 (prawie)

O Zuzi

Zuzia urodziła się 17 października 2003 o godzinie 15:50. Dzień urodzin Zuzi – wyczekanego dziecka – był jednym z najszczęśliwszym w naszym życiu. Zuzanka normalnie się rozwija, rosła i przybierała na wadze. Średnio dwa, trzy razy do roku „łapała” zapalenie oskrzeli, które leczyliśmy w domu. „Nasza” pani doktor stwierdziła u Zuzi początki astmy i zleciła obserwację w tym kierunku. W międzyczasie urodził się Michałek i badania: przesiewowe i genetyczne wykazały jednoznacznie mukowiscydozę, przebadana została także Zuzia, u której badania genetyczne także potwierdziły tę podstępną chorobę. Początki leczenia były trudne, ponieważ Zuzanka buntowała się przeciwko inhalacjom i rehabilitacji – wolała ten czas poświecić na zabawę tak jak to było do tej pory. Teraz już wie, że te zabiegi są konieczne, ale chyba nie zdaje sobie sprawy, że one przedłużają jej życie i są szansą na oddech. Teraz Zuzia chodzi już do pierwszej klasy i jest bardzo pilną uczennicą. Odrabianie lekcji sprawia jej wielką frajdę, a pochwała z ust nauczycielki największa nagrodą.

O Michałku

Michałek urodził się 5 stycznia 2008. Byliśmy przeszczęśliwi jednak trwało to tylko 2 tygodnie. Dostaliśmy telefon ze szpitala, że trzeba powtórzyć badania pod kątem mukowiscydozy. Na wyniki czekaliśmy 6 tygodni i cały czas łudziliśmy się, że nie zadzwoni. Niestety… Zostaliśmy umówieni na wizytę w szpitalu, aby tam wykona badanie chlorków w pocie; chociaż badanie genetyczne wyraźnie wskazywało, że Michałek odziedziczył jeden „zły” gen od Mamy a drugi „zły” gen od Taty. Niestety, przy okazji tej wizyty okazało się że Misiek ma już zmiany w płuckach, więc potrzebny będzie minimum dwutygodniowy pobyt w szpitalu. Następne problemy zaczęły się wiosną. Michałek stracił na wadze ponad kilogram i z silnym odwodnieniem trafił w maju ponownie na oddział szpitalny.W tej chwili Michałek jest radosnym, rezolutnym (prawie) trzylatkiem, który uwielbia Lego Duplo, samochody, Boba Budowniczego, Strażaka Sama, Spidermana i Batmana, kolor zielony i zabawy ze starszą siostrą. Dzięki temu, że w Poznaniu przeprowadzane są przesiewowe badania noworodków m.in pod kątem mukowiscydozy Michaś ma podawane leki praktycznie od urodzenia, co daje mu szansę na dłuższe życie.

Osobiście uważam, że taka akcja to wspaniały pomysł. Najmniejsze objawy sympatii potrafią zdziałać cuda. Z doświadczenia wiem ile znaczy akceptacja i zainteresowanie dla dziecka śmiertelnie chorego. Dzieci źle znoszą wszystkie zabiegi rehabilitacyjne oraz pobyty w szpitalu. Teraz nadchodzi jesień i zima – najgorszy okres dla Mukolinków, ponieważ wtedy właśnie jest najwięcej zaostrzeń choroby.. Wierzę w to, ze kartki i listy przysyłane Im przez innych ludzi pozwolą, aby uśmiech zagościł na ich buziach na dłużej i częściej.

498
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Karolina
Karolina

Szczęśliwego Nowego Roku uśmiech !

Katarzyna
Katarzyna

Drogi Michałku! Życzę Ci wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Dużo uśmiechu, radości i przede wszystkim MNÓSTWO ZABAWY! Jesteś małym ale bardzo dzielnym Aniołkiem. Pamiętaj, że Twoja starsza koleżanka z Warszawy myśli o Tobie uśmiech Mam nadzieję, że będziesz mieć cudowne urodziny :)))

mama Misia

MICHAŁKU DUŻO DUŻO ZDRÓWKA MOC PREZENTÓW JAK NAJWIĘCEJ UŚMIECHU NA BUZI STU LAT W DNIU URODZINEK ŻYCZY MISIOWA RODZINKA :XO: :XO: :XO:

Basia Sz
Basia Sz

Michałku Kochany życzę Ci dużo zdrówka, szczęścia, radości i spełnienia marzeń. Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin. Buziaki Ci ślę, Zuzi również. Życzę miłego dnia. Trzymaj się.

Angela
Angela

Wszystkiego najlepszego!!!!!!!!!!!!!!!!!!;*

Zuzia
Zuzia

Wszystkiego najlepszego Michałku !!!!
Aby spełniły się wszystkie Twoje marzenia !!!
Dużo uśmiechu uśmiech

Życzy Zuzia

Isia
Isia

Michasiu wszystkiego dobrego kochany:)) Duuuzo zdrowka i usmiechu. :’) :XO:

Anna

Misiaczku :XO: Ogromne, gorące URODZINOWE buziaki dla Ciebie :XO: http://sl.glitter-graphics.net/pub/1678/1678525v7uqz5qacy.gif

Ola;)
Ola;)

Michałku;) Wszystkiego najlepszego, żeby spełniły się Twoje małe, jak i duże marzenia, dużo radości i wielkiego grona prawdziwych przyjaciół!;) Rośnij duży i silny!;)
http://www.youtube.com/watch?v=0mvBiNiGo8I

Ala i Radek

Świeczki się na torcie mienią,
obok wiśnie się czerwienią,
cudnie pachnie czekolada,
skrzy się w szklankach lemoniada,
baloniki wiszą w górze,
klaun oklasków zbiera burzę,
a to wszystko z tej przyczyny,
że masz dzisiaj urodziny!!!

Wszystkiego dobrego Michałku:))

Barbara z Rybnika

Najlepsze życzenia urodzinowe Michałku – zdrówka, zdrówka i zdrówka!!! :XO: :XO:
💡 💡 💡 💡
Wojtuś z mamą

Anna
Marika
Marika

Najserdeczniejsze życzenia płynące z głębi serca Michałku! Spełnienia marzeń, uśmiechu od ucha do ucha!!! :XO: Uściski i buziaki! :*

Marika
Marika

Może nieco spóźnione ale jak najbardziej szczere.

MAMA ROXANKI

MY TEZ Z ZYCZENIAMI ,POZNO ALE OD SERCA
ZDROWKA,WIARY ,MILOSCI,RADOSCI Z KAZDEJ MINUTY I KAZDEGO DNIA kciuk do góry kciuk do góry kciuk do góry
Z POZDROWIENIAMI lol lol lol lol lol

karolina
karolina

Cześć! śmiech
Jak się czujecie? Dużo zdrówka! Buziaczki! uśmiech

mamazuziimichalka

Bardzo dziękuję wszystkim za gorące życzenia. Michałek zdmuchnął ładnie wszystkie świeczki na torcie więc jego życzenie musi się spełnić.

Basia Sz
Basia Sz

To super. Brawo dla Michałka. Buziaki ślę dzieciakom. Pozdrawiam.

Basia Sz
Basia Sz

Ciekawe co u Was słychać dzieciaki? Buziaki Wam ślę i dużo zdrowia życzę.

Barbara z Rybnika

„Hazok kuko zza krzoka na drugiego hazoka,
idymy na świyncone: bier koszyk, pakuj jajca i wyndzone!
Wusztem bydzie woniać wszyndzie
a kapelon godać bydzie :
Niech w te swiynta klara świeci,
kożdy karlus kibel wody chyci!

Niych te świynta tak po śląsku bydą szwarne,
a po polsku wyjątkowe i po prostu zdrowe!”
:XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:
Wesołych Świąt mrugnięcie
Barbara z Rybnika
Z Rodzinką
śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech

Julka
Julka

Z okazji nadchodzących Świąt – mnóstwa optymizmu, radości, wiary, nadziei, szczęścia, miłości, zdrowia!
Pozdrawiam gorąco! uśmiech

Basia Sz
Basia Sz

Wesołych świąt. Pozdrawiam.

hatifka
hatifka

Z okazji dzisiejszego świeta życze Wam zdrowia szczęścia spełnienia marzeń i wszystkiego czego tylko zapragniesz uśmiech
Pozdrawiam Natalka śmiech

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska

Witajcie Kochani,
wiele radości – nie tylko w Dniu Dziecka
http://ekarteczka.pl/ekartka-dzien-dziecka,4,0,519.html
Iwona

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska

Wakacyjna e-karteczka z Gór stołowych z pozdrowieniami z Tychów
http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/h/a/Gory_Stolowe_5869561.jpg
Iwona

Anna

Witajcie Skarby :XO: Ciekawa jestem co u Was?
Buziaki na dobranoc http://zdjecia.nurka.pl/images/img2.vpx.pl-up-20091025-buziaki-dla-ciebie.gif
i zmykam, bo jeszcze mam trochę pracy.

Anna

Michasiu lol
Z okazji Dnia Chłopaka życzę Ci
zbierania z życia tylko najlepszych wrażeń
i spełnienia wszystkich marzeń kciuk do góry .
I aby słońce na niebie
świeciło zawsze dla Ciebie
http://e-kartki.net.pl/kartki/61/9/d/9923.jpg

Daria
Daria

Witajcie !!! Z tego co wiem to Ty Zuziu lubisz czytać mam coś dla Ciebie poczytaj sobie kochana ” Przygoda nad morzem” Jak Filip nad morze jechał Ten wyjazd rodzina planowała dużo wcześniej. Wszystko odbywało się, jak zawsze w takich sytuacjach, klasycznie. Mama i siostra zastanawiały się co zabrać, by olśnić „tambylców”, Filip raczej przejmował się łopatkami, kołem do pływania i innymi zabawkami. Tata zdawał się w ogóle niczym nie interesować. – Chyba wszyscy powariowaliście, jeszcze mamy prawie miesiąc. Nie wiadomo, czy coś się jeszcze nie stanie… – Nawet tak nie myśl! – przerwała mu mama. – Wypluj te słowa.… Czytaj więcej »

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image